Happy Hét a Brunszvik Óvodában

Víz világnapja program sorozat

A HAPPY-HÉT program keretén belül a VÍZ VILÁGNAPJÁRA, mint minden évben, az idén is változatos programokkal készült az oroszlányi Brunszvik Teréz Óvoda három nagycsoportos korú gyermek csoportja. Tették ezt azért is, mert az idei nevelési évben a fenntarthatóságra nevelést tekintik kiemelt feladatuknak. Céljuk, a szemléletformálás, mely során törekednek arra, hogy óvodásaik minden felkínált tevékenységekben olyan ismereteket szerezzenek, amelyekkel környezettisztelővé, és a természetet óvó felnőttekké válnak. Az elmúlt héten ennek érdekében szervezték programjaikat, természetesen figyelembe véve a gyermekek életkorát, egyéni sajátosságait.
Óvodás életkorban a játék a legjobb módja az ismeretek átadásának, illetve elsajátításának. Minden nap más és más vizes játékötletből válogathattak kedvükre a gyermekek (mozgással, érzékszervi tapasztalással, interaktívan...)
Megismerték a víz körforgását, lelkesen rajzoltak, alkottak, énekeltek, verseltek.
Közös kísérletezések, vizsgálódások során szereztek közvetlen úton tapasztalatokat a gyermekek a víz tulajdonságairól, sokszínűségéről.
Március 24.-én a Süni csoport kis pajtásainak a Vedia munkatársai interaktív előadást tartottak a víz fontosságáról, a víztisztításról. A gyermekek a vetítés során a dinoszauruszok korától napjainkig végigkövethették a vízzel kapcsolatos tudnivalókat. Játékos formában ki is próbálhatták a víztisztítás munkálatainak alapjait.
A Maci csoportosok a víz világnapján,mikrofont ragadva sétára indultak, hogy meginterjúvolják a város járókelőit arról, hogy : " Miért jeles nap március 22.-e?"
A mozgásos tevékenységeké volt a főszerep, azok köré szervezték a Kisvakond csoportban a vízzel kapcsolatos új ismeretanyag átadását és annak
tudatosítását az óvodapedagógusok.
A szép tavaszias időjárás lehetővé tette, hogy a gyermek csoportok megfigyeljék a vizet és annak "tisztaságát" természetes formájában (Malom-tó), valamint a város ivóvíz ellátását szolgáló víztoronyhoz is ellátogattak.
A fényképek hűen adják vissza azt a sokszínűséget és élményekkel teli napokat, amelyeket átéltek e gyermekek e jeles nap köré szervezett tevékenységeik során.

2121191775683411018161513