Víz világnapja a Borbála-telepi óvodában

Két héten keresztül ismerkedtek a víz témával

Zöld óvodaként ez számunkra kiemelt feladat, hagyomány. Minden tevékenységben jelen volt! A mozgásban is a témához kapcsolódó ügyességi feladatokat, próbatételeket kellett megoldaniuk a gyermekeknek, melyhez a pedagógusok készítettek eszközöket újrahasznosított tárgyakból.

gy

A környezeti nevelés cselekvésen keresztül a természetben, megfigyeléssel, tapasztalatszerzéssel, valósult meg. A közlekedési szabályokat is megismerték a vonatozás során. Láttak: kárókatonát, vadkacsát, feketerigót, meghatároztak növényeket, a tóban élő halakat, kétéltűeket tanulmányoztak a tájékoztató tábla segítségével.

k

A Malomsori- óvoda gyermekei is ellátogattak a Borbála-telepi Óvoda programjára. Ezen a napon minden gyermek kékszínű ruhába érkezett az óvodába, ezzel szimbolizálva a vizet! Rajzpályázatot hirdettek, melyre számos otthon készült alkotás érkezett, melyet a tornateremben állítottunk ki. A gyermek büszkén fedezték fel a saját munkáikat. Minden pályaművet díjazásra került!

ve

A gyerekek különböző anyagok tulajdonságait figyelhették meg a látványos kísérleteken keresztül. Ezeket a hét folyamán saját maguk is kipróbálhatták. Színkeverések, közlekedő edények, lávalámpa, vulkánkitörés és még sok más kísérleten keresztül.

kis

A tornateremben a víz felhasználásának lehetőségeit, tulajdonságait figyelhették meg.

tap