Víz világnapja a Borbála-telepi Óvodában

Mozgalmas ismeretszerzés

Zöld Óvoda révén a Borbála-telepi Óvoda a Víz világnapját kiemelten fontos ünnepnek tartja.

Esztétikus dekorációval készülnek évről évre. Idén a tavak, a tavak élővilága, és a víz körforgása került előtérbe.

A tornatermet, a csoportszobák előterét, a folyosót a gyermekekkel és a gyerekek szüleivel közösen készített újrahasznosított anyagokból létrehozott alkotásokkal díszítették.Ezúton is köszönik a szülőknek az aktív részvételt.

Az óvodásokat minden évben több helyszínen várják a pedagógusaink játékos tapasztalatszerzésre. Első helyszínen kísérleteket tekinthettek meg, melynek nem csak nézői, hanem résztvevői is voltak.  A második helyszínen mozgásos feladatokat végeztek.  A harmadik teremben pedig látványos kísérleteket végezhettek víz, festék és papír segítségével, melyek a vizuális tevékenységbe ágyazottan valósultak meg. Izgalmas színek, és minták kápráztatták el a gyerekeket. Segített a színek keverésének megfigyelésében, a színárnyalatok, kevert színek kialakulásának, megértésében játékos formában.

A hét lezárásaként a Kecskédi-tóhoz kirándult az egész óvoda. Körbejárták a tavat, megfigyelték a tó növény és állatvilágát. Szemügyre vették a fákon lévő rügyeket, virágzatokat, majd a gyerekek birtokba vették a játszóteret.  A program létrejöttét köszönik szépen Fenyvesi Péternek, aki lehetővé tette az utazást.

v3v4v2v1v6v5v7